Dla kogo?

Stretchery zwalczają bóle pleców, spowodowane najczęściej wielogodzinną pracą siedzącą lub stojącą. Coraz więcej ludzi odczuwa takie problemy - ich przyczyną jest brak ruchu, przesiadywanie przed komputerem lub długotrwałe prowadzenie samochodu. Można je więc uznać za znak naszych czasów. Nie dziwi zatem fakt, że ortopedzi uznali bóle kręgosłupa za chorobę społeczną. Dolegliwości ze strony kręgosłupa mogą się również wiązać z wieloletnim zaniedbaniem aktywności ruchowej lub długotrwałą pracą fizyczną. U kobiet bóle pleców mogą wynikać także z chodzenia na wysokich obcasach. Ciężar całego ciała przesuwa się wtedy ku przodowi, dlatego pogłębia się naturalne wygięcie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Stretchery okażą się więc świetnym rozwiązaniem dla zawodowych kierowców, osób pracujących za biurkiem, oraz pracowników fizycznych lub sportowców. Zamiast przyzwyczajać się do chronicznego bólu pleców lub zażywać leki przeciwbólowe, lepiej jest zadbać o swoje zdrowie i skorzystać ze stretcherów - przyrządów, które sprawią, że dolegliwości odejdą w zapomnienie. Zauważ: stretcher/y kupujesz raz na całe życie i może z niego korzystać cała Twoja rodzina. Dorosłych uwolni od bólu pleców a u dzieci może zapobiegać skoliozie lub leczyć łagodne skrzywienia.

 
dla zaniedbujących aktywność ruchową

Zaniedbanie aktywności ruchowej

Schorzenia kręgosłupa mogą wiązać z wieloletnim zaniedbaniem aktywności ruchowej. Regularne ćwiczenia z użyciem przyrządów Backstretcher pozwalają nadrobić zaległości poprzez rozciągnięcie i uelastycznienie mięśni kręgosłupa.

dla pracujących fizycznie

Długotrwała praca fizyczna

Praca fizyczna wiąże się z koniecznością podnoszenia i przesuwania ciężkich przedmiotów, co wpływa na duże obciążenie kręgosłupa. Stretcher pozwala zniwelować dolegliwości związane z tego rodzaju aktywnością


dla kierowców

Długotrwałe prowadzenie samochodu

Kilkugodzinne prowadzenie pojazdu wiąże się z silnym obciążeniem pleców (szczególnie w odcinku lędźwiowym). Ponadto, na kręgosłup oddziałują wibracje. Produkty Backstretcher skutecznie rozluźniają napięcie mięśni, powstałego wskutek długotrwałego prowadzenia samochodu.

dla chodzących na wysokich obcasach

Chodzenie na wysokich obcasach

Podczas chodzenia na obcasach dochodzi do długotrwałego napięcia mięśni przykręgosłupowych, co może powodować trwałe dolegliwości. Dzięki produktom Backstretcher można im jednak zapobiec. Pomagają one przywrócić prawidłowe napięcie mięśni w dolnym i szyjnym odcinku kręgosłupa.


dla pracujących w jednej pozycji

Wielogodzinna praca w jednej pozycji

Stretchery okazują się świetnym rozwiązaniem dla osób, które narażone są na bóle pleców wskutek wielogodzinnej pracy stojącej lub siedzącej. Przebywanie w jednej pozycji jest bezpośrednią przyczyną napięcia mięśni przykręgosłupowych.

dla sportowców

Ćwiczenia sportowe

Stretcher jest polecany sportowcom, którzy skutecznie chcą rozciągnąć swoje mięśnie kręgosłupa. Stanowi też dobre rozwiązanie dla osób borykających się z dolegliwościami pleców, powstałych wskutek zbyt dużych obciążeń podczas ćwiczeń oraz w zapobieganiu powstawania punktów spustowych.

Przeciwwskazania do stosowania stretcherów:
  • Zaawansowana osteoporoza
  • Zaawansowana skolioza
  • lstotne wady w budowie kręgosłupa spowodowane np. przepukliną oponowo-rdzeniową, niedomknięciem łuków kręgów
  • Nasilenie dolegliwości bólowych w czasie korzystania ze stretchera
  • Niezrozumienie zasad korzystania ze stretcherów
  • Osoby z zaburzeniami równowagi, zawrotami głowy powinny rozpocząć terapie od rozciągania szyjnego odcinka kręgosłupa po kilka minut i stopniowo wydłużać ją do 15 - 20 minut oraz nie wstawać gwałtownie po zakończeniu zabiegu
  • Kobiety w ciąży po uprzednim skonsultowaniu z lekarzem prowadzącym.

Pamiętaj! Stretcher zakupiony online możesz oddać w okresie 14 dni od dnia otrzymania przesyłki. Rezygnując z zakupu stretchera ryzykujesz pogłębianie się problemów z kręgosłupem.