Jak to działa?

Przyrządy marki Backstretcher uśmierzają bóle kręgosłupa i dbają o to, aby Twoje plecy były zawsze w dobrej formie. Ich działanie polega na zwiększaniu się przestrzeni międzykręgowych i zminimalizowaniu ucisku na nerwy. Wpływa to na przywrócenie prawidłowego napięcia mięśniowego oraz zwiększenie elastyczności kręgosłupa a także poprawę przewodnictwa nerwowego i ustąpienie wielu problemów zdrowotnych jak np. drętwienia i bóle kończyn i stawów, bóle głowy, częste oddawanie moczu, zaparcia i wielu innych, powodowanych uciskiem krążków międzykręgowych na nerwy. Stretchery stanowią idealny przyrząd do terapii zmian zwyrodnieniowych i niewielkich skolioz. Metoda ta jest skuteczna a do tego niezwykle prosta i przyjazna, ponieważ pozwala na jednoczesny masaż a także relaksację. Poza niwelowaniem bólów pleców stretchery przyniosą ulgę również osobom, które odczuwają bóle głowy oraz ramion. Przyrządu warto używać nie tylko wtedy, kiedy występują bóle, ale stosować go profilaktycznie, najlepiej wieczorem, aby zapobiegać nawarstwianiu się napięć mięśni. Szczególnie, gdy długotrwale pracujemy tej samej pozycji. Wszakże lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Osoby korzystające regularnie ze stretcherów nie wyobrażają sobie dnia bez przynajmniej kilku minut relaksacji kręgosłupa po pracy lub przed snem.

 
na bóle głowy i ramion

Zwalcza bóle głowy oraz ramion

Neckstretcher doskonale radzi sobie z bólami głowy i ramion, których przyczyną jest długotrwałe napięcie mięśni karku. Przyrząd masuje, delikatnie stymuluje nerwy i zwiększa elastyczność kręgosłupa.

na krążenie

Poprawia krążenie

Produkty Backstretcher wpływają pozytywnie na nasz układ krążenia. Przyrządy te wskazane są dla osób, które borykają się z zaburzeniami ukrwienia kończyn. Dbając o zdrowy przepływ krwi możemy zapobiegać też np. szumom usznym i migrenom.


rozluźnia dyski międzykręgowe

Rozluźnia dyski międzykręgowe

Odpowiedni, łukowy kształt przyrządów Backstretcher sprawia, że leżąc na tym przyrządzie, bez wysiłku doprowadzamy do stopniowego otwierania przestrzeni międzykręgowych i w efekcie do rozciągania kręgosłupa.

poprawia postawę

Poprawia postawę

Nasza pozycja na stretcherze umożliwia odtworzenie prawidłowej lordozy lędźwiowej i szyjnej oraz wyprostowanie zgarbionych pleców. Regularna terapia za pomocą tego przyrządu wpływa, więc na poprawę postawy.


na ból

Zwalcza ból

Przyrządy Backstretcher służą do rozciągania całej długości kręgosłupa. Niwelują ból w odcinkach lędźwiowo-krzyżowych, piersiowych i szyjnych. Są, zatem rozwiązaniem wskazanym dla osób borykających się z dolegliwościami odcinka lędźwiowo-krzyżowego lub/i piersiowo-szyjnego.

na stres

Redukuje stres

Stosowanie stretchera skutecznie i w bezpieczny sposób rozciąga przykurczone więzadła oraz mięśnie przykręgosłupowe, dzięki czemu zmniejsza się ucisk na nerwy. Codzienna terapia relaksuje i wpływa na zmniejszenie stresu i przywraca prawidłowe napięcie mięśni.