Stworzony dla Ciebie przez eksperta

Neil Summers to uhonorowany ekspert od bólu pleców, praktykujący kinezyterapeuta i przede wszystkim twórca backstretchera. Skonstruował przyrząd, który skutecznie zwalczył nie tylko jego dolegliwości, ale także tysięcy innych ludzi. Wyniszczający ból pleców był bezpośrednią przyczyną odejścia Neila Summersa z Royal Marines. Obecnie były oficer służb specjalnych czuje się świetnie. Oczywiście dzięki swojemu wynalazkowi.

“Odrzuciłem myśl, że nie można nic zrobić i po miesiącach studiów, analizy przypadków, rozmów z ekspertami, doszedłem do wniosku, że rozciąganie kręgosłupa może łagodzić nawet chroniczny ból pleców.” “To była idea, której szukałem. Zabrałem się do projektowania urządzenia, które będzie w stanie rozciągnąć kręgosłup tylko przez proste leżenie i relaksację każdemu bez względu na wiek.”

Nowe życie

Kiedy z powodów zdrowotnych zwolniono Neil Summers’a z wojska, natychmiast przystąpił do poszukiwań metody pozwalającej pokonać ból, który przedwcześnie zakończył jego karierę.


Ulga dla każdego

Pani Maria W. to jedna z osób, które zdecydowały się wypróbować Backstretcher i zwalczyć tym samym swoje długotrwałe dolegliwości związane z kręgosłupem.

"O ile na początku z trudem wytrzymywałam kilka minut leżenia na Backstretcherze to dziś, po 3 tygodniach codziennego korzystania, nie wyobrażam sobie dnia bez Backstretcher. Nie tylko ze względu na bardzo odczuwalną poprawę zdrowia, ale również dlatego, że te 15 (a czasem i 30) minut leżenia na Backstretcher mam tylko dla siebie i mogę się całkowicie zrelaksować. Kiedyś, 30 minut traciłam na same dojazdy na zabiegi, nie wspominając o kosztach całej serii. Dziś jestem we własnym domu, relaksuję umysł i mięśnie pleców i nie pozwolę sobie tej przyjemności odebrać."


“Ten sprzęt służy zarówno rehabilitacji, jak i profilaktyce przy zaburzeniach czynności kręgosłupa. Pacjent leżąc na stretcherze w pozycji swobodnej, zrelaksowanej poddaje się praktycznie działaniu siły grawitacji. Pianki uciskają na mięśnie grzbietu i powodują rozsuwanie kręgów.” Jak sam stwierdził Jan Namysł, proste rzeczy działają czasami najlepiej. Prezentując przyrząd dodał również, że cały kręgosłup jest całkowicie bezpieczny, nie jest w żaden sposób uciskany. Tak więc stretchery, mimo nieskomplikowanej konstrukcji, istotnie poprawiają czynność kręgosłupa, nie wymagają aktywności fizycznej i są pozbawione ryzyka.

Skuteczność potwierdzona badaniami

Misją kliniki Jana Namysła, eksperta z zakresu rehabilitacji neurologicznej, jest upowszechnienie najnowszych metod rekonwalescencji funkcjonalnej i aktywnej, wykorzystując osiągnięcia badaczy i konstruktorów sprzętu, służącego zastosowaniu tych osiągnięć w praktyce.


Polecany przez lekarzy

Chiropraktyk Harry Wallace - lekarz, który zgłębiał temat bólu kręgosłupa - przeprowadził testy Neckstretchera na Uniwersytecie w Iowa.

“Leżenie na wznak jest optymalną pozycją dla zmniejszenia ucisku na nerwy. Znajdując się w pozycji horyzontalnej, nie mamy jednak żadnego rozciągacza kręgosłupa. Właśnie tym staje się ten przyrząd.” Doktor Harry Wallace słusznie zauważył, że ciężar głowy powoduje delikatne wyciąganie odcinka szyjnego kręgosłupa, podczas gdy gumowe poduszki działają na mięśnie karku. Regularnie używam Neckstretchera, aby zapobiec bólom głowy oraz szyi. Z pewnością mogę uznać, że sprawdza się znakomicie.”